Pridať ponuku práce
 • Domov
 •                    
 • Kontakt
 •          
 • Registrácia
 • Prihlásiť
 •  

PracovnePonuky.sk ...ponuka práce

 

Gaudeamus 2013

Veľtrh vysokých škôl Gaudeamus 2012 – 2013, články

Veľtrhy vysokých škôl sú jedným so spôsobov, ako sa môžu študenti stredných škôl bližšie zoznámiť so školami a odbormi, o ktoré majú záujem. Oproti ostatným zdrojom informácií majú rad výhod a rozhodne sa ich oplatí navštíviť. Keďže o české univerzity má záujem čoraz viac našich maturantov, pozrieme sa v dnešnom článku na najväčší a najznámejších vysokoškolský veľtrh v Českej republike Gaudeamus.

Čosi z histórie veľtrhu Gaudeamus

Gaudeamus je tradičný brnenský veľtrh, ktorý sa koná každoročne od roku 1994 a prebieha vždy v októbri alebo novembri. Tohtoroční štvrtáci majú bohužiaľ smolu a brnenský Gaudeamus, v poradí už devätnásty, nestihnú. Nič však nie je stratené.

Od roku 2008 sa koná aj Gaudeamus Praha, ktorý stále stojí v tieni toho brnenského, predovšetkým v počte návštevníkov. Vystavovateľov je takmer rovnaký počet, takže sa nemusíte báť, že by vám mohlo ujsť niečo dôležité. Hlavným ale je, že sa šiesty ročník ešte len bude konať, a to koncom januára. Pokiaľ ho chcete navštíviť a rozšíriť si prehľad pred podávaním prihlášok na VŠ, poznačte si v kalendári dátum 29. – 30. januára, kedy na Výstavišti Praha bude tento zaujímavý veľtrh prebiehať v čase od 8 do 16 hodiny.

Základné informácie

Na veľtrhu Gaudeamus vystavujú univerzity, vysoké školy i vyššie odborné školy z celej Českej republiky. Naraziť ale môžete aj na niekoľko zahraničných škôl, pretože sa Gaudeamus snaží prilákať aj vystavovateľov z vonka. Ich účasť má zmysel predovšetkým v tom, že ňou vyjadrujú záujem o študentov z iných krajín. Môžete si teda pohovoriť so zástupcom zahraničnej školy (v cudzom jazyku) a získať informácie, ktoré by ste na internete alebo v propagačných materiáloch našli len ťažko.

V čom vám pomôže?

Na veľtrhu stretnete zástupcov väčšiny vysokých škôl a všetkých univerzít z Českej republiky. Môžete sa porozprávať s ich študentmi, ktorí vám zodpovedajú otázky týkajúce sa života na jednotlivých školách a povedia vám o ich záporoch či plusoch. Ide o značnú výhodu, nakoľko sa nemusíte obmedzovať na informácie, ktoré dostanete z internetu, brožúr alebo od vyučujúcich a pracovníkov školy.

Na veľtrhu tiež máte všetko ako na dlani, a to vrátane škôl, o ktorých ste doposiaľ ani nepočuli. Návšteva Gaudeamu vám tak môže otvoriť oči a naviesť vás na štúdium, ktoré by ste inak prehliadli. České vysoké školstvo je totiž veľmi rozmanité a cez lákadlá vychýrených brnenských a pražských vysokých škôl by vám mohlo uniknúť mnoho zaujímavých príležitostí.

Bohatý sprievodný program

Organizátori Gaudeamu si uvedomujú, že nielen vedomosťami je človek živý, preto návštevníkov z radov študentov tretích a štvrtých ročníkov SŠ vábia aj inak. V rámci pražského i brnenského termínu je pripravený sprievodný program, počas ktorého si študenti aj učitelia môžu odpočinúť od vyčerpávajúceho množstva získaných informácií:

 • Po prvé, registráciou na stránkach Gaudeamus.cz sa zapojíte do súťaže o iPad.
 • Věda pro život je názov sprievodného programu, ktorý má študentom ukázať, aká môže byť náplň ich vedeckého štúdia.
 • Prednášky predstavujú ďalšiu formu prezentácie škôl – ich návšteva ja zadarmo.
 • Tailor-Made Study Abroad sa zaoberá tvorbou študijných plánov pre študentov na zahraničných školách – každá pripomienka študenta môže ovplyvniť, ako bude vyzerať študijný plán pre študentov v zahraničí.  
Publikováno: 21.1.2013   |   Zobrazeno: 1301x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:

Najhľadanejšie ponuky

Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)