Pridať ponuku práce
  • Domov
  •                    
  • Kontakt
  •          
  • Registrácia
  • Prihlásiť
  •  

PracovnePonuky.sk ...ponuka práce

 

Assessment centrum: príprava je základ úspechu

Rady a tipy, ako uspieť na assessment centre, články

Assessment centrum, prekladané aj ako hodnotiace centrum, je pokročilou metódou výberu pracovníkov na dôležité až kľúčové pozície v spoločnosti. Je náročné, a to ako pre účastníkov, tak aj pre hodnotiteľov, dlhé a oproti pohovoru či ďalším metódam veľmi presné a vypovedajúce.

Ako AC prebieha?

Popis si zjednodušíme: Ako uchádzač o zamestnanie prídete do miestnosti, kde bude niekoľko ďalších uchádzačov a hodnotitelia. Postupne budete vystavovaní tlaku, stresu a modelovým situáciám, ktoré majú hodnotiteľom ukázať vaše schopnosti i vlastnosti. Treba si uvedomiť, že assessment centrum nemá správne riešenie, naopak, je koncipované tak, aby sa uchádzači prejavili v prostredí plnom neistoty. Je veľmi ťažké sa naň pripraviť a takmer nemožné preplávať ním s maskou na tvári – predovšetkým preto, že ide o zdĺhavý proces a uchádzač je vystavený veľkému stresu. Jeho súčasťou sú tímové aj individuálne úlohy a najrôznejšie "prekvapenia", ktoré vás majú spravidla vykoľajiť a donútiť k prirodzeným reakciám.

Ideálnym výsledkom assessment centra je zistenie, ktorý z uchádzačov sa na danú pozíciu hodí najviac, a to po stránke schopností, inteligencie, tímovej práce/schopnosti viesť a odolnosti voči stresu.

Ako sa pripraviť?

Príprava na assessment centrum určite nespočíva v trénovaní svojho vystupovania a správania – ako už bolo spomenuté vyššie, pretvarovať sa na AC je veľmi náročné, pretože proti vám stojí starostlivo zostavený systém, na ktorý neustále dohliada niekoľko hodnotiteľov. Spravidla je medzi nimi psychológ, váš budúci šéf a tiež "špión", teda falošný uchádzač o zamestnanie, ktorý všetko sleduje zvnútra.

Pripraviť sa však môžete – úpravou vzhľadu, výberom správnej vône, načerpaním čo najväčšieho množstva informácií o pozícii, na ktorú sa uchádzate a prečítaním tohto článku, ktorý snáď prispeje k tomu, že nebudete z AC v takom šoku. Avšak práve šok je jedným z faktorov, ktoré sa assessment centrum snaží simulovať. Ide pri ňom totiž o spontánne reakcie na nečakanú, neznámu a zložitú úlohu. Teda o to, ako sa zachováte pri plnení pracovných povinností.

Sami vopred zanalyzujte, čo všetko daná pozícia zahŕňa. Je pravdou, že pomocou assessment centra sa väčšinou hľadajú vedúci pracovníci, ale nie vždy. AC má poskytnú komplexné odpovede na otázky. Napríklad, ako sa budete správať pri plnení tímových úloh? Podriadená a pasívna pozícia z vás určite v očiach hodnotiteľov neurobí ideálneho kandidáta pre vedúce oddelenie, rovnako ako agresívne správanie a neschopnosť pozitívnej motivácie ostatných. Pokiaľ pôjde o obchodnícky post, určite budú hodnotené vaše schopnosti prezentácie, predaja a podobne.

Konkrétne príklady toho, čo môžete na assessment centre očakávať

Najprv sa budete predstavovať. S ľuďmi v miestnosti predsa strávite niekoľko hodín, často celý deň a viac. Hodnotitelia vám budú zadávať rôzne úlohy, medzi ktorými určite bude niekoľko tímových. Ako môžu prebiehať? V skupine, napríklad, 10 ľudí sa určia 2 tímy s kapitánmi a obe skupiny sa snažia prísť na riešenie určitého problému. Kapitán na záver určí, kto bude za tím prezentovať a obhajovať riešenie pred hodnotiteľmi i druhým tímom.

Podobná modelová situácia patrí medzi najčastejšie a dokáže odhaliť mnohé – hoci sa môže zdať, že všetka pozornosť pripadá na kapitána tímu, je to presne naopak. Kapitán sa samozrejme prejaví a to predovšetkým svojimi vodcovskými schopnosťami a odhadom toho, kto z neznámych "kolegov" dokáže najlepšie prezentovať výsledné riešenie. Lenže pod drobnohľadom sú najmä ostatní členovia tímu, pretože na získanie informácií o ich prednostiach je potrebné vynaložiť viac energie. Dbá sa teda na ich správanie, postup pri riešení úlohy alebo spôsob komunikácie s kapitánom či ďalšími členmi tímu.

Časté sú aj situácie, kedy musíte predať výrobok alebo službu, zvyčaje za veľmi neobvyklých okolností, v ktorých sa ocitnete v znevýhodnenej pozícii. Zapojiť teda budete musieť všetku svoju kreativitu a schopnosť prispôsobiť sa neznámemu prostrediu, kde je prítomný stres a veľká časová tieseň.

FAQ

Koľko ľudí sa zúčastní assessment centra?

Počet uchádzačov sa líši, od niekoľkých až po 10 a viac. Počet hodnotiteľov tiež nie je možné jasne stanoviť, avšak určite bude prítomný personalista, váš budúci nadriadený a často aj psychológ.

Ako dlho assessment centrum trvá?

Od niekoľkých hodín po niekoľko dní. Čím dôležitejšia pracovná pozícia je, tým dlhšie a podrobnejšie bude assessment centrum.

Ako sa obliecť?

Ako na klasický pohovor, čo u mužov znamená oblek a u žien decentné spoločenské oblečenie. V rámci možností zvoľte dostatočne pohodlný odev. Páni by si mali vybrať košeľu, za ktorú sa nebudú musieť hanbiť, keď dostanú možnosť, aby si vyzliekli sako.

Čo môžem spraviť, aby som v assessment centre uspel?

AC sa snaží odhaliť vaše skutočné schopnosti a vlastnosti, no na všetko sa dá do istej miery pripraviť. Rozhodne nepodliehajte dojmu, typu "buď sa na tú prácu hodím, alebo nie". Je totiž vysoko pravdepodobné, že sa na danú pozíciu bude okrem vás hodiť i iný účastník assessment centra. V takejto situácii vyhrá ten pripravenejší. Spýtajte sa známych, ktorí už assessment centrom prešli alebo si tento článok prečítajte znova a psychicky i fakticky sa na AC pripravte.

Publikováno: 4.6.2013   |   Zobrazeno: 6456x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:

Najhľadanejšie ponuky

Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)