Pridať ponuku práce
  • Domov
  •                    
  • Kontakt
  •          
  • Registrácia
  • Prihlásiť
  •  

PracovnePonuky.sk ...ponuka práce

 

Práca a brigády v Španielsku

Práca a brigády v Španielsku, články

Pyrenejský polostrov je jedným z najväčších letných lákadiel. Slušný plat, hromada slnka a na európske pomery celkom exotika. Aké sú úskalia práce v Španielsku?

Požiadavky

Pracovať v Španielsku môžete takmer bez obmedzenia. Samozrejme, hlavné je dohovoriť sa, na čo stačí angličtina, no podľa typu zamestnania môže byť vyžadovaná aj španielčina či iné jazyky.

Z administratívnych požiadaviek spomenieme dve základné:

  1. V Španielsku si musíte zažiadať o NIE (número de identificación de extranjero), teda identifikačné číslo cudzinca. Získate ho na úrade pre cudzincov (Oficina de Extranjero), kde musíte predložiť žiadosť a občiansky preukaz.
  2. Budete potrebovať aj osobné číslo sociálneho zabezpečenia, ktoré sa každému cudzincovi vydáva iba raz (automaticky sa obnovuje) a môže vám ho zariadiť aj zamestnávateľ. Opäť budete potrebovať vyplnenú žiadosť (TA-1) a občiansky preukaz.

Po 30 dňoch v Španielsku si musíte vybaviť aj povolenie na pobyt, ale znova ide skôr o formalitu, aby ste boli aspoň pod provizórnym dohľadom španielskych úradov. Povolenie sa vybavuje na cudzineckej polícii (Policía de Extranjería, área de trabajo y migración).

Minimálna mzda v Španielsku

Minimálna mzda v Španielsku sa postupne zvyšuje a v roku 2013 činí 645 Euro, čo je podstatne viac než u nás a minimum sa vzťahuje aj na krátkodobé zamestnanie typu brigáda (samozrejme po prepočítaní na odpracované hodiny).

Pracovné pozície v Španielsku

Španielsko je rajom cestovného ruchu, ale časť letných brigád sa týka aj poľnohospodárstva. Napriek tomu sú práve turistické rezorty najpravdepodobnejším dôvodom, pre ktorý do Španielska vycestujete. Španielčina väčšinou vyžadovaná nie je, pretože väčšinou budete prichádzať do kontaktu s anglicky hovoriacimi turistami. Pri práci recepčného v hoteli alebo na inej zodpovednejšej pozícii sa však bez plynulého ovládania španielskeho jazyka nezaobídete.

Ako hľadať prácu v Španielsku?

Pre hľadanie práce v Španielsku odporúčame, mimochodom ako vždy a v každom prípade, začať čo najskôr a na čo najviac miestach. Inzercia pracovných ponúk na letnú sezónu je v plnom prúde už teraz. Okrem tradičných inzerátov na PracovnePonuky.sk a podobných portáloch môžete využiť aj sieť EURES. Spravidla je požadovaný životopis v angličtine.

Publikováno: 7.3.2013   |   Zobrazeno: 4139x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:

Najhľadanejšie ponuky

Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)