Pridať ponuku práce
  • Domov
  •                    
  • Kontakt
  •          
  • Registrácia
  • Prihlásiť
  •  

PracovnePonuky.sk ...ponuka práce

 

Aká bude vaša brigáda na leto 2013?

Aká bude vaša brigáda na leto 2013?, články

Leto je pre všetkých študentov skvelou príležitosťou na nahradenie školy niečím užitočnejším, resp. činnosťou, ktorá prináša peniaze. S brigádami sa už aj tento rok roztrhlo vrece a väčšina z nich mieri práve na letné obdobie, teda hlavnú sezónu, kedy sú nové pracovné sily potrebné predovšetkým v pohostinstvách a službách. Sezónni pracovníci sú však žiadaní aj v iných oblastiach. Ako strávite tohtoročné prázdniny vy?

Reštaurácie a stánky

Je jún, vonku už všetci chodia v krátkych rukávoch a terasy reštaurácií začínajú praskať vo švíkoch. Stánky roztáčajú stroje na zmrzlinu a kempy už neobývajú len kačky. Štartuje leto a s ním nutnosť obslúžiť všetkých rekreantov i maškrtných okoloidúcich.

Výbornú šancu na získanie dobrej brigády máte práve v službách. Musíte však hľadať čo najskôr, pretože miesta budú rozobrané čo nevidieť. Spýtajte sa známych, zájdite do neďalekej reštaurácie a celkovo, majte oči na stopkách. Určite na niečo narazíte. Mnoho brigád v pohostinstvách nájdete aj u nás.

TIP: Pokiaľ študujete vo väčšom meste než bývate, skúste tam na leto zostať – ľahšie si nájdete brigádu a to nehovoríme o možnostiach na zábavu či kultúrne vyžitie. Pozrite si napríklad brigády v Bratislave.

Oblíbená letní brigáda v restauracích

Zahraničie

Brigády v zahraničí patria k tým najvyhľadávanejším, hoci ich naši študenti stále nevnímajú ako prirodzené a samozrejmé spôsoby privyrobenia si. Základom pri hľadaní takejto práce je opatrnosť a dodržiavanie hesla „dôveruj, ale preveruj“. Odstrašujúcich príkladov s odňatými pasmi a otrockou prácou bez výplaty je totiž viac ako dosť.

Medzi najobľúbenejšie pozície patrí au-pair, nasledujú rôzne pomocné práce v hoteloch a na farmách. Veľmi žiadané sú miesta čašníkov a servírok. Zarobiť si na trochu zábavy v cudzom štáte spravidla nie je problém, ak si ale domov chcete priviezť viac než tisíc eur, pripravte sa na tvrdú drinu. Zálež len na vás, či brigádu v zahraničí pojmete ako dovolenku s povinnosťami, alebo ako prácu v novom prostredí a s lepšou mzdou.

TIP: Administratívna záťaž je pri cestách do zahraničia občas pomerne vysoká, preto všetko začnite riešiť čo najskôr. Na pracovné povolenie do USA a podobných štátov so zavedenou vízovou povinnosťou môžete čakať až niekoľko mesiacov.

Brigáda na farmách je dřina

Evegreeny

Hoci je letná sezóna špecifická, stále pretrváva záujem o prácu v určitých oblastiach, kde dochádza, slušne povedané, k vysokej fluktuácii zamestnancov. Ide napríklad o prácu v call centrách alebo osobnom predaji/propagácii, kde sú veľmi žiadané hlavne sympatické komunikatívne hostesky.

TIP: Napriek tomu, že možno nejde o najzaujímavejšie brigády, najmä pokiaľ sa bavíme o práci v call centrách, výhodou môže byť ich trvácnosť, teda skutočnosť, že v práci môžete pokračovať aj po skončení sezóny a tým získať stabilný príjem.

Všetko s mierou

Miera by mala byť v lete vaším najlepším kamarátom – nenechajte sa zlákať vidinou zárobku, keď si ho nebudete mať kedy ani poriadne užiť. Slovenské letá sú krátke a možností na načerpanie síl pred obdobím bez slniečka neposkytujú až tak veľa. Odpočinok a zábava by tak z vašich pracovných prázdnin rozhodne úplne vymiznúť nemali.

 

Publikováno: 25.2.2013   |   Zobrazeno: 3375x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:

Najhľadanejšie ponuky

Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)